Dobrovolnictví

Proč se stát dobrovolníkem?

Jako dobrovolník podáte pomocnou ruku těm, kteří to potřebují. V konečném důsledku však obohatíte nejen našeho klienta, ale i sebe samotného. Využijete svůj volný čas ve prospěch dobré věci, navážete nové sociální kontakty a načerpáte zkušenosti, které se Vám mohou hodit nejen v osobním, ale i profesním životě. Odměnou Vám bude uznání, vděk a pocit užitečnosti.

Kdo se může stát dobrovolníkem?

Dobrovolníkem se může stát téměř kdokoliv. Jedinou podmínkou je dosažení věku 15ti let. Vítaná je jak mladistvá energie, tak zkušenosti pokročilejšího věku. Nejdůležitější je pouze Vaše ochota a nadšení pro dobrou věc.

Co mohu jako dobrovolník dělat?

Povaha dobrovolnické činnosti záleží z velké části na samotném dobrovolníkovi – povídání, předčítání, procházky, doprovody, skupinová aktivizace.

Dobrovolníci mohou být nápomocni také při přípravě kulturních a společenských akcích. Zvláště pak vynikáte-li ve hře na hudební nástroj, zpěvu, recitaci či jiné dovednosti. Neváhejte podělit se o tento zážitek s našimi klienty a vneste jim tak radost do života.

Jak se stát dobrovolníkem?

Zájemci o dobrovolnickou službu se mohou hlásit na tel. 735 177 702.

Jak mohu jinak pomoci?

Rádi byste našim klientům pomohli, ale nemáte času nazbyt? Poskytněte jim finanční podporu. Příspěvky budou použity např. na zútulnění interiéru, nákup aktivizačních pomůcek, organizaci kulturních akcí a výletů. Více informací se dozvíte v sekci „Podpořte nás“.