Prostředí a ubytování

Areál domova pro seniory je situovaný v obci Nýdek v Moravskoslezském kraji. Jedná se o údolní obec horské oblasti Beskyd s 2.030 obyvateli. Obec je vzdálená od hlavního silničního tahu na Slovensko (silnice I/11) a od hlavního železničního koridoru a železniční stanice cca 5 km. Sousedními obcemi na české straně jsou Vendryně, Bystřice, Hrádek a Návsí, na polské straně Wisla a Ustroň. Domov se nachází v okrajové části obce, v místě s řídkou zástavbou rodinných domů, cca 1 km od centra obce ve svažitém terénu stoupajícím směrem na sever. Okolí tvoří krajina charakteristická pro podhůří Beskyd.

V rámci domova pro seniory jsou zde jedno, dvou a třílůžkové pokoje, plně přizpůsobené pro bezbariérové užívání. Pokoje mají vlastní sociální zařízení. Jsou vybaveny standardním nábytkem. Do základního vybavení pokoje patří: elektricky ovládané polohovací lůžko, noční stolek, šatní skříň, konferenční stolek a křeslo. Navíc pokoj disponuje kuchyňskou linkou s lednicí a televizí. Některé pokoje mají i svůj balkón. Každý pokoj má k dispozici signalizační zařízení pro přivolání personálu.

V suterénu je umístěna prádelna, kotelna, technická místnost údržby a sklady pro kuchyni. V 1.NP je přípravna jídla, jídelna, recepce, sesterna, kancelář sociálních pracovnic a zázemí pro pracovnice v sociálních službách a samozřejmě ubytování pro seniory. V 2.NP – 4.NP jsou pokoje pro klienty. Ve 3.NP je společenská místnost, která slouží k aktivizačním činnostem a v 5.NP jsou kanceláře. V bezprostřední blízkosti hlavní budovy se nachází dvoupodlažní domeček, ve kterém je rozsáhla knihovna. V okolí domova jsou umístěny lavičky a venkovní aktivity pro zpříjemnění pobytu klientů venku.